SIECIOWANIE DLA LUBELSZCZYZNY - współpraca na rzecz rozwoju regionu
Projekt realizowany w ramach inwestycji A3.1.1. KPO pn. „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie” ma na celu stworzenie skutecznego systemu koordynacji i monitorowania działań edukacyjnych w województwie lubelskim. Projekt skupia się na opracowaniu trwałych rozwiązań wspierających kształcenie zawodowe, szkolnictwo wyższe oraz uczenie się dorosłych.
Jego główną ideą jest stworzenie modelu uczenia się przez całe życie, który opiera się na współpracy trzech kluczowych sektorów: biznesu, edukacji i rynku pracy. Ważnym elementem projektu jest także wsparcie doradztwa zawodowego w regionie, po to, by lepiej dopasować ofertę edukacyjną do realnych potrzeb rynku.
Naszym celem jest promowanie idei Lifelong Learning, która wykorzystuje potencjał i zasoby województwa lubelskiego. W efekcie projekt pozwoli na stworzenie systemu, który pomoże dostosować edukację do praktycznych predyspozycji ludzi oraz zmieniających się wymagań rynku pracy.
LifeLong Learning Lubelskie
LLL Lubelskie to inicjatywa wspierająca edukację, która pomaga mieszkańcom zdobywać nowe umiejętności potrzebne na rynku pracy.
Wykształceni i rozwijający się mieszkańcy Lubelszczyzny mają szansę budować silną gospodarkę regionu. Program LLL Lubelskie koncentruje się na nauce nowych kompetencji, które umożliwiają dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się świata – nowych zawodów, ról społecznych i wymagań rynku pracy.
Dzięki idei uczenia się przez całe życie firmy mogą rozwijać kompetencje swoich pracowników. A inwestowanie w rozwój pracowników wpływa nie tylko na sukces przedsiębiorstwa, ale również na jego stabilny rozwój i lepsze wykorzystanie zasobów.


Zapoznaj się z zadaniami
Sprawdź, jakie obszary obejmuje projekt oraz jakie korzyści przyniesie jego realizacja.
LIFELONG LEARINING LUBELSKIE
Projekt na sieciowanie
Wojewódzki Zespół Koordynacji – działalność WZK skupia się na nadawaniu kierunku działań dedykowanych LLL L w ramach projektu. Grupa ekspertów na każdym ze spotkań tworzy ramy dla realizacji poszczególnych zadań, w szczególności dotyczy to sieciowania lubelskich szkół, instytucji i przedsiębiorstw na rzecz rozwoju kształcenia i doradztwa zawodowego oraz mentoringu pracowniczego
Sieć I – wsparcie kształcenia zawodowego: w efekcie stworzona zostanie koncepcja działań międzyinstytucjonalnych, ukierunkowanych na stworzenie zintegrowanej oferty edukacyjno-rozwojowej
Sieć II – rozwój systemu doradztwa zawodowego dzięki wyposażeniu doradców zawodowych z województwa lubelskiego w aktualną wiedzę i nowoczesne narzędzia pracy, w efekcie stworzona zostanie koncepcja koordynacji działań w zakresie doradztwa zawodowego w ujęciu międzysektorowym
KUPON doradztwa zawodowego – pilotaż na rzecz praktycznego doradztwa zawodowego/mentoringu realizowanego w lubelskich firmach, w efekcie wsparcia merytorycznego stworzona zostanie baza mentorów/praktycznych doradców oraz sprawdzona efektywność instrumentu „KUPON na test zawodu” w odniesieniu do sytuacji na rynku pracy trzech grup uczestników: osób bezrobotnych, uczniów szkół podstawowych i studentów szkół wyższych
Aktualności
Sprawdź nasze najnowsze informacje i bądź na bieżąco